ולנטיין 2024: מתנות שכיף לקבל

דווקא בימים טרופים אלו – זמן מלחמה, חשוב יותר מתמיד להקדיש למי שאוהבים. אשר רייך כתב: ״רק צפירת האהבה היא מרגוע והצלה מידו של הזמן הזה״ ואנחנו לא יכולים שלא להתחבר לזה במיוחד בעת הזו… לכל אוהבי הטבע, הטיולים והקמפינג – הנה כמה הצעות שיכולות לרוממם את הרוח במתנות שכיף לתת

רשימת ציוד לקמפינג

כשמדובר בקמפינג, הכנה היא המפתח להצלחה. למי לא יצא לצאת לשטח ולגלות שהוא שכח להעמיס את המחצלת או את הגזיה או כל פריט אחר. כדי שדברים כאלו לא יקרו חשוב להכין ולעקוב אחרי רשימת ציוד מסודרת ולוודא בעת העמסה שלקחנו הכל.  בכתבה הזו, נספק לכם רשימת ציוד מסודרת ומאורגנת עם כל מה שצריך לקמפינג…  מוזמנים..

תודה מעומק ליבנו על השתתפותכם ביום הפיל

נוי-נה ודאו-ת'ונג מטיילות להנאתן ב-Elephant Nature Park

בזכות שיתוף הפעולה שלכם, יום הפיל השנה היה עבורנו סוג של הגשמת חלום נוסף. מכספי המבצע המיוחד שקיימנו ביום הפיל הבינלאומי ב-12/8, ושבו לקחתם חלק, תרמנו 20% לטובת פארק להצלת ושיקום פילות בצפון תאילנד ואימצנו פילה נוספת – Dao Thong אחות-חברה ל-Noi-Na שאימצנו לפני שנתיים. Dao Thong מצטרפת כאמור ל-Noi Na ותתגורר עימה ב-Elephant Nature..

זיכרון של פיל

עובדה ידועה היא כי פילים אינם שוכחים לעולם “זיכרון של פיל” הינו ביטוי המבוסס על ההנחה כי הפילים הם בעלי זיכרון מדהים, במקרה זה הביטוי גם מדויק מדעית. הזיכרון של הפיל הוא הרבה יותר מתגובה לגירוי וניתן לראות זאת בבירור גם במבנה המוח וגודלו. לפיל יש את המוח הגדול ביותר מבין חיות היבשה. לפיל יש..

פעילות לכבוד יום הפיל הבינלאומי 2021

אנחנו מאד אוהבים פילים, ואם הגעתם הנה – סימן שגם אתם. לצערנו גם השנה הפילים עדיין בסכנת הכחדה ממשית בעולם, בשל צייד אכזרי והרס סביבת המחיה שלהם. גם השנה – אם לא נשמור ונגן עליהם, יבוא יום ולא יהיו עוד פילים בעולם כלל. עקבו אחר ההוראות, גזרו, צבעו וקשטו את הפילון המיוחד שלכם.כתבו לנו למה..

יצירות הילדים ביום הפיל הבינלאומי 2020

ביום הפיל הבינלאומי שחל ב-12/08/2020, כחלק מהרצון שלנו לעודד מודעות בקרב קהלים צעירים לסבל שחווים אלפי פילים ברחבי העולם ולצורך לשקם אותם, בנינו הפעלה חווייתית ומהנה לילדים: יצרנו תבנית יצירה והזמנו ילדים להדפיס אותה וליצור באמצעותה את הפיל האישי שלהם. ביקשנו מהילדים להעניק לפיל שלהם שם, לכתוב מה הם הכי אוהבים בו ולחלוק אתנו את..

עור של פיל

הביטוי “עור של פיל” מוגדר כ – חֹסֶר רְגִישׁוּת וְאִי-הִתְחַשְּׁבוּת בְּדַעַת הַבְּרִיּוֹת וּבַבִּקֹּרֶת שֶׁלָּהֶן. נהוג להשתמש בביטוי גם בהקשר של – הוּא לֹא יֵיעָלֵב מִזֶּה, יֵשׁ לוֹ עוֹר שֶׁל פִּיל. הפירוש והשימוש הנ”ל מתייחסים אך ורק לעובי עורו של הפיל, אבל אין לזה ולא כלום עם המורכבות של מבנה העור ותפקידו בחיי הפיל. למרות עוביו..

מה הקשר בין ראש השנה לפילים? רמז: דבש

מה הקשר בין ראש השנה לפילים? רמז: דבש

כאשר מדברים על סכנת ההכחדה של הפילים בטבע, לרוב האסוציאציה הרווחת היא רצח פילים בעבור שנהב או שבי פילים בעבור עבודה או תיירות. אך סיבה משמעותית נוספת לסכנת ההכחדה של הפילים בטבע היא אבדן אזורי המחיה של הפילים. פילים זקוקים לשטחי מרעה עצומים. עקב בנייה מסיבית על אזורי המחיה הטבעיים שלהם, פילים נלחצים לאזורים קטנים..

נויה-נה הגשמת חלום

נויה-נה - הפילה שאימצנו בגו נייצ'ר

יום הפיל השנה היה עבורנו סוג של הגשמת חלום. מכספי המבצע הענק שהשקנו בעיצומה של החגיגה, תרמנו 20% לטובת פארק להצלת ושיקום פילות בצפון תאילנד והצלחנו, בעזרתכם, לעשות משהו שחלמנו עליו זמן רב – אימצנו פילה! לא, היא לא אצלנו בבית מתכרבלת לרגלינו כשאנחנו צופים בטלוויזיה בערב, זה לא סוג כזה של אימוץ. אבל היא..

עשרה פריטים שאתם חייבים אתכם על שביל ישראל

10 פריטים שאתם חייבים איתכם על שביל ישראל

כאשר אורזים ל”שביל ישראל” אין מקום לציוד מיותר. שכן, כל דבר אשר תכניסו לתרמיל, תרגישו על גבכם לאורך כל 1,030 הק”מ של טיפוסים, מישורים ומורדות. לכן כדאי לבחור בקפידה מה לוקחים. מטיילים רבים שוגים בהנחה שהציוד שכבר קיים בבעלותם יהיה טוב מספיק לשביל, ונמנעים משימוש בציוד קל, מקצועי ומתאים יותר. אך תרמיל של “שביליסט” שסוחב..

Test1 דילוג לתוכן