נויה-נה הגשמת חלום

נויה-נה - הפילה שאימצנו בגו נייצ'ר

יום הפיל השנה היה עבורנו סוג של הגשמת חלום. מכספי המבצע הענק שהשקנו בעיצומה של החגיגה, תרמנו 20% לטובת פארק להצלת ושיקום פילות בצפון תאילנד והצלחנו, בעזרתכם, לעשות משהו שחלמנו עליו זמן רב – אימצנו פילה!

לא, היא לא אצלנו בבית מתכרבלת לרגלינו כשאנחנו צופים בטלוויזיה בערב, זה לא סוג כזה של אימוץ.

אבל היא בבית הרבה יותר מתאים ונוח עבורה, ב-Elephant Nature Park שבצפון תאילנד. אנחנו עוקבים ומלווים אותה מרחוק, וכספי התרומה שלנו עוזרים לספק לה את המזון הטוב ביותר, טיפול רפואי ומקלט בפארק הפילים.

תעודת אימוץ הפילה נויה-נה

הכירו את נוי-נה (Noi -Nah)

נויה-נה - הפילה שאימצנו בגו נייצ'ר

נוי-נה שוחררה לחופשי בשנת 2015 בהיותה בת 70, גיל מבוגר מאוד עבור פילים.

פירוש השם נוי-נה בתרגום מתאילנדית = אנונה.

הסיפור של נוי-נה

נוי-נה עברה חיים לא פשוטים. במשך שנים הוחזקה כפילת עבודה במסגרת כריתת עצים בלתי חוקית. בדומה לפילים רבים אשר מוחזקים כפילי עבודה גם נוי- נה עברה תהליך התעללות הנקרא “תיבת הריסוק” – תהליך בו מכניסים פיל צעיר לתוך כלוב צפוף על מנת לאלף אותו, דוקרים אותו ומתעללים בו במשך ימים עד ש”מרסקים את רוחו” עד למצב שהוא כנוע לגמרי לכל גחמות מעבידיו.

נוי-נה עבדה בעבודת הפרך בסחיבת גזעי ענק במעבה הג’ונגל האסייתי במשך שנים, כאשר התעייפה או התקשתה במעברים בתוואי שטח סבוך, תלול או בוצי הכו אותה או דקרו אותה באזורים הרגישים בגופה (בחזה, מאחורי האוזניים, בקצה החדק ובעיניים).

כאשר לא הייתה עוד חזקה מספיק בכדי לסחוב גזעים העבירו את נוי-נה לעבוד כפילת טרקים בספארי פילים להנאת תיירים שרוכבים עליה. ענף שמעטים יודעים כי גם מאחורי קלעיו מסתתרת שרשרת התעללויות בפיל על ידי מעסיקיו.

ב-19 ביוני 2015, חולצה נוי-נה ממחנה הטרקים והועברה ל-Elephant Nature Park בצפון תאילנד כשהיא במצב בריאותי עגום, כחושה ועיוורת בעינה הימנית.

נוי-נה ביומה הראשון ב- Elephant Nature Park
נוי-נה ביומה הראשון ב- Elephant Nature Park

נוי-נה הגיעה לפארק חשדנית ואגרסיבית עקב חוסר האמון שלה בבני אדם, לאחר שנים של התעללות והזנחה.

אך הסוף הוא טוב. נוי-נה מצאה את ביתה האחרון ב-Elephant Nature Park, שם טיפלו בפצעיה, מאכילים אותה לשובע ועוטפים אותה בהמון אהבה. אט – אט נוי-נה השילה מעצמה את התוקפנות וחזרה להאמין במין האנושי.

תוך מספר חודשים עלתה נוי-נה למשקל בריא עבור פילה, והיום היא פילה עדינה, מאושרת וחופשייה במרחבים הפתוחים של – Elephant Nature Park.

נויה-נה ב-Elephant Nature Park

אנחנו מאחלים לנוי-נה אושר שלווה ורוגע עד 120.
נמשיך ונעדכן על חייה של נוי- נה כאן בבלוג, המשיכו לעקוב.

לצפייה בסרטון על נוי-נה ותהליך החילוץ והשיקום שלה:

1 thoughts on “נויה-נה הגשמת חלום

  1. אריאלה אורשנו אומר:

    גדי , נפלא איזה יופי שיש אנשים כמוך בעולם המטורף הזה !!

התגובות סגורות.

Test1 דילוג לתוכן