עשרה פריטים שאתם חייבים אתכם על שביל ישראל

10 פריטים שאתם חייבים איתכם על שביל ישראל

כאשר אורזים ל”שביל ישראל” אין מקום לציוד מיותר. שכן, כל דבר אשר תכניסו לתרמיל, תרגישו על גבכם לאורך כל 1,030 הק”מ של טיפוסים, מישורים ומורדות. לכן כדאי לבחור בקפידה מה לוקחים. מטיילים רבים שוגים בהנחה שהציוד שכבר קיים בבעלותם יהיה טוב מספיק לשביל, ונמנעים משימוש בציוד קל, מקצועי ומתאים יותר. אך תרמיל של “שביליסט” שסוחב על גבו את כל מטלטליו במשך חודש וחצי, מגיע למשקל מכובד גם כאשר הוא ארוז בכובד ראש. לכן רכישה של ציוד מקצועי וייעודי תשתלם לאורך הטיול גם מבחינה כלכלית, גם מבחינת נוחות והחשוב ביותר- תתבטא בהנאה גדולה יותר מהטיול.

אלו עשרת הפריטים שבעיננו יעשו עבורכם את ההבדל על השביל:

1. תרמילי Tatonka מסדרת יוקון

1. תרמילי Tatonka מסדרת יוקון לשביל ישראל

תרמיל טרקים הוא אחד משני הפריטים החשובים ביותר על השביל. המוצ’ילה שלנו מכיל את כל הפריטים החיוניים לנו במהלך הטרק והוא נמצא על גבינו לאורך רוב שעות היום. הוא למעשה הבית שלנו על הגב. לכן חשוב מאוד לבחור תרמיל מקצועי ואמין שיקל על גבינו ולא יכביד.

לסדרת יוקון מבית טטונקה מערכת נשיאה בעלת ביצועים גבוהים והתאמה נוחה במיוחד. על אף שמומלץ לשביליסט לא לסחוב מעל 17 ק”ג (כולל הביגוד שעליו ומשקל התרמיל), מערכת הגב V2 של יוקון מיועדת לעומסים של יותר מ-25 ק”ג והיא מתוכננת להעביר את משקל התכולה מהגב אל חגורת המותן בצורה מעולה, בכדי לספק הקלה יעילה על הכתפיים. ישנו גם מנגנון כוונון במערכת הגב כך שניתן להתאים את התרמיל בצורה מדויקת לאורך הגב של המטייל.

יוקון קל במיוחד לתרמיל בגודלו ומצויד בכל התכונות הדרושות בכדי להפוך אותו לתרמיל טרקים מנצח. פתיחת גישה קדמית גדולה מאפשרת לארוז בנוחות את החפצים שלכם ולהגיע אליהם בקלות גם כשאתם כבר על השביל. גם התא התחתון קל לגישה מבחוץ וכל הכיסים הקטנים מושלמים לאביזרים החשובים שלכם.

לקריאה מורחבת על סדרת תרמילי יוקון

לכל תרמילי TATONKA

2. נעל SILVERETTA

נעליים טובות הן פרמטר נוסף שצריך לשקול, שכן, בזמן שתרמיל טוב תפקידו לחלק נכון את משקל התרמיל ולהעביר ביעילות את עומס תכולתו מהכתפיים והגב אל המותניים, תפקידן של נעליים טובות הוא להקל על העומס שמצטבר על כפות הרגליים והמפרקים ובמקביל למנוע יבלות, שפשופים ונקעים במהלך התמודדות עם תוואי השטח של הקרקע.

Silverettaנעל מטיילים חזקה במיוחד המסוגלת לצלוח את תנאי השטח הקשים של הארץ, לאורך זמן, עם משקלים כבדים על הגב.

הסילברטה היא נעל אשר פותחה במיוחד למטיילי “שביל ישראל” לתוואי השטח הייחוד של השביל ולאקלים הישראלי, פרמטרים יחודיים משמעותית ביחס לפרמטרים שעל פיהם תוכננו רוב נעלי השטח האירופאיות המוצעות בשוק. היא מסוגלת לצלוח את התנאים הקשים של שביל ישראל בהליכה רציפה מתחילתו ועד סופו וגם מעבר לכך, עם משקל כבד ביותר על הגב.

הסילברטה מצוידת בבולם זעזועים מסוג high density PU פוליאוריטן בצפיפות מאוד גבוהה וסוליית ויבראם ייחודית מהסוג החזק ביותר של מותג ויבראם – VIBRAM GAENGER ועם התאמה מלאה לתנאי השטח המגוונים בשביל, החל מהרי אילת בדרום ועד נחל הדן בצפון: מבנה תחתית הסוליה מותאם לאחיזת קרקע לשטח חולי רך ויבש וכל החומרים המרכיבים את הנעל – דבקים ותפרים, בנויים בהתאמה ייחודית לתנאי השטח הקשים ולאדמת הלס האבקתית בדרום הארץ, בכדי למנוע את שחיקת הנעל והתפרקות הסוליה כאשר אדמת ה”פודרה” המדברית וחול הים במישור החוף חודרים לחריצי הנעל. הסוליה עשויה מחומרים אשר מסוגלים לשרוד לאורך זמן בטמפרטורת קרקע המגיעה ל48 מעלות בצל.

גוף הנעל מורכב מחומרים מאווררים המאפשרים נידוף זיעה ו”נשימת” הרגל באזורים חמים ויבשים, והיא אטומה לרוח ולמים המאפיינים את אזורי הצפון של השביל, המורכב מתנאי שטח הדורשים גם התאמת מבנה תחתית הסוליה לאחיזת קרקע לשטח בוצי ורטוב.

משקל הנעל: 705 גר’ בלבד.

לעמוד המוצר של נעל סילוורטה

3. גרבי coolmax

לטובת בריאות הרגל, כאשר יוצאים לשביל ישראל, יחד עם נעלי טיולים טובות כדאי גם להצטייד בגרבי מטיילים. גרבי coolmax יעשו את העבודה.

גרבי coolmax לשביל ישראל
גרבי coolmax לשביל ישראל

טכנולוגית COOLMAX® דואגת להרחקת הלחות מהגוף והעברתה לשכבת הגרב העליונה משם היא מתנדפת ובכך מסייעת לשמירה על כף הרגל קרירה ויבשה בימים חמים. מבני הסיבים מספקים חום בימים קרים יותר.

הגרב נסרגה עם אזורי תמיכה מובנים, אזורי נידוף מוגברים ואזורי הגנה נגד שפשופים.

כמו גם תפר קדמי שטוח לחלוטין בטכנולוגית SEAMFLAT המגן על האצבעות משפשוף ולחץ.

לעמוד המוצר של גרבי COOLMAX

4. אוהל Star Light

אוהל Star Light לשביל ישראל
אוהל Star Light ל-2 אנשים לשביל ישראל

“שביליסט” אשר מתכנן ללכת את השביל מתחילתו ועד סופו, זקוק לאוהל בקטגוריית “אוהלים מקצועיים”. כלומר, אוהל שמיועד לסחיבה על הגב ולאקלים של בין 3 ל-4 עונות, ומתאים גם לחום גם לגשם וגם לסערה עם דגש על חומרים עמידים וקלים לצורך מזעור המשקל על הגב.

סדרת אוהלי ה-Star Light היא סדרה שתוכננה בדיוק לשם כך. באוהלי Star Light ניתן למצוא את כל מה ש”שביליסט” מחפש באוהל.

לימים חמים האוהל מאפשר אוורור מקסימלי בזכות 2 פתחי יציאה / כניסה רחבים מרושתים ברשתות Super fine איכותיות בעלות שכבה כפולה בצפיפות גבוהה מאוד, אטומות לכל חרק. חלקו הפנימי של האוהל הוא למעשה כילה מאווררת ולכן אין הצטברות של לחות בתוך האוהל גם כאשר הוא סגור. בכיפת האוהל ישנם שני כונסי אוויר המייצרים סירקולציה של אוויר וניתנים לפתיחה ולסגירה לפי הצורך.

למזג אוויר חורפי האוהל מצויד בכיסוי ורצפה בעלי אטימות גבוהה במיוחד למים (5,000 מ”מ) ובתפרים מולחמים. האוהל תוכנן לשהייה ממושכת בשטח, כלומר, אם תפסה אותנו סערה והגשם לא מפסיק לרדת, אוהל זה ייתן לנו מענה מקיף עד חלוף הסערה: כיסוי האוהל תוכנן עם מרפסות צד שתחתן ניתן לבשל ולאפסן ציוד ללא חשש לרטיבות.

מוטות אלומיניום 8.5 מ”מ תורמים למשקלו הנמוך של האוהל ומקלים על התרמילאי בסחיבה מבלי להתפשר על חוזק ויציבות השלד.

האוהל נארז במארז חכם וקל משקל.

בדגם Star Light 2, משקלו של האוהל הוא 2.4 ק”ג בלבד ובדגם 3-4 אנשים ניתן להפריד בצורה חכמה בין חלקי האוהל על מנת לאפשר לכל אחד מהמטיילים לשאת חלק אחר של האוהל ולהתחלק במשקל האוהל ובעומס הסחיבה.

לצפייה באוהלי Star Light

5. כובע רחב שוליים  Ultra-Adventure

קודם כל הגנה

באקלים החם של מדינתנו אין להתפשר על איכותו של כובע מטיילים אמין, שכן הליכה ממושכת תחת השמש הקופחת עלולה להיות מסוכנת כשאין אנו מצטיידים כראוי.

כובע Ultra-Adventure מבית Sunday Afternoons זכה בפרסים רבים על ביצועיו תחת השמש בתנאי שטח.

כובע זה מחזיק בדירוג של UPF 50+ שהוא הדירוג הגבוה ביותר להגנה מפני השמש שניתן להשיג ופירושו שהוא חוסם 98% מקרני ה-UV ורק 1/50 או פחות מקרני UV מסוגלים לעבור דרכו.

הוא בעל שוליים רחבים המבטיחים הגנה מירבית עם מבנה צילון קדמי ברוחב 8.5 ס”מ, צילון עורף באורך 15 ס”מ ובעל צבע כהה מתחת לאזור המצחייה, המגן על העיניים מסינוור בעת שהייה מעל משטחים רפלקטיביים כמו מים, חול מדבר או שלג.

הכובע מורכב מ-88% ניילון ו12% פוליאסטר. בחירה בחומרים מתקדמים אלו הופכת אותו לפונקציונלי במיוחד בתנאי טיול, מכיוון שהם מתייבשים בקלות, דוחים לכלוך ורטיבות, גמישים וקלי משקל.

במשקל של פחות מ- 74 גרם בלבד, כובע זה כמעט ואינו מורגש על הראש.

בעל שני פתחי אוורור בצידי הראש המאפשרים נידוף של זיעה מאזור השיער והראש וזרימת אוויר לרענון הקרקפת בזמן הטיול. גם הם עשויים מחומרים בעלי הגנה מהשמש בדירוג UPF 50+

בנוסף יש לכובע גם תכונות נוספות שהופכות אותו לכובע מנצח: סרט סופג ומדף זיעה בפנים הכובע, מערכת כיוונון מידה בחלקו האחורי של הכובע, שרוולים יעודיים לקיבוע משקפי שמש ואפילו מצחייה המעוצבת במבנה “צדפה”, המאפשרת לכובע להתקפל בקלות ולהארז בנוחות לגודל קומפקטי.

כובע שמש רחב שוליים Ultra Advanture
כובע שמש רחב שוליים Ultra Advanture

לקריאה מורחבת על כובע Ultra-Adventure מבית Sunday Afternoons

לעמוד המוצר של כובע רחב שוליים Ultra Adventure

6. מקלות הליכה לטיולים

מקלות הליכה לטיולים לשביל ישראל

בעבר מקלות הליכה לטיולים הידועים גם בתור “מקלות הליכה נורדית”, היו פריט מוכר בעיקר למטפסי הרים או לסובלים מבעיות בירכיים. היום כבר ידוע כי להליכה עם מקלות נורדים יתרונות רבים עבור המטייל בכל גיל ובמסלולים בכל דרגת קושי:

הליכה עם מקלות עוזרת לחלק את המאמץ בין הגפיים ולשחרר מהלחץ על כפות הרגליים, הקרסוליים והברכיים.

מקלות הליכה לטיולים מקלים בעומס על הברכיים בירידות ועוזרים לדחוף את הגוף קדימה בעליות ובמישור, תורמים לסנכרון בין צעדיך לנשימתך ובכך עוזרים בשמירה על קצב הליכה אחיד ורמת האנרגיה, משפרים את היציבה ומוסיפים עוד נקודת אחיזה עם הקרקע .

מקלות הליכה לטיולים מגיעים במגוון טכנולוגיות ומחירים: מקל הליכה מתקפל, מקל הליכה טלסקופי וגם מקל הליכה ULTRALIGHT קרבון חזק וקל במיוחד.

לכל מקלות ההליכה של GoNature

7. שק שינה Trail Angel

שק שינה Trail Angel לשביל ישראל

אין ספק כי שינה טובה היא גורם מכריע ברמת ההנאה שלנו בטיול. היא זאת אשר תקבע אם נקום בבוקר ונאמר “איזה לילה זוועה עבר עלי” או “איזה יום מעולה הולך להיות לי”.

Trail Angel הוא שק שינה איכותי, למטיילים בעונת הסתיו. נוח, רחב ובנוי משתי שכבות. האריג החיצוני עשוי מNylon Ripstop 290T  ללא תפרים, מה שמאפשר עמידות גבוהה בפני רטיבות וטל. מילוי – 4 Hole Hollow Fibre – טכנולוגיה המגיעה לארבעה חללים בתוך הסיב הסינטטי ומאפשרת להתקרב לאזורי המשקל של הפוך הטבעי מבלי להתפשר על טמפרטורה, וללא חסרונות הפוך הטבעי (יקר יחסית ורגיש לרטיבות ולחות, ולכן הטיפול והכביסה בפוך טבעי הוא מורכב יותר). האריג הפנימי עשוי Polyester Taffeta 210T חומר קל משקל ורך לטובת נוחות המטייל.
שק השינה מגיע עם שק כיווץ המסייע להקטנת הנפח ומצויד ברוכסני YKK הטובים בעולם.

עקב השימוש בטכנולוגיות מתקדמות, שק השינה שוקל 1,389 גרם בלבד ומאפר שינה נוחה אפילו בטמפרטורה של 5- מעלות, עובדה ההופכת אותו למושלם עבור מטייל על השביל.

לעמוד המוצר של שק שינה Trail Angel

8. מזרן שטח Traverse Core Standard Mummy

עבור “שביליסט”, משקל הוא ללא ספק פרמטר מוביל בבחירת מזרן שטח, אך אם אתם לא מוכנים לוותר על הנוחות שלכם, מזרן Traverse Core יכול להיות פתרון מצוין בשבילכם.

בניפוח עצמי תוך 15 נשיפות בלבד (או בעזרת משאבה) תוכלו להתפנק בשינה טובה על מזרן בעובי של 8.9 ס”מ השוקל פחות מ-500 גרם ובנפח קיפול של 3 כדורי טניס בלבד. תאי האוויר האופקיים, מעניקים תמיכה טובה יותר על פני התאים האנכיים המקובלים בשוק, בגלל ריבוי תאי אוויר בודדים. טכנולוגית ה-Infrared Reflective מגבירה את החום עבור המטייל בזמן השינה.

זהו ללא ספק מזרן שטח עם שילוב מנצח של משקל, נוחות ונפח.

לעמוד המוצר של מזרן שטח Traverse Core

9. סט מסטינג קומפקטי לבישול

סט מסטינג קומפקטי לבישול לשביל ישראל

סט כלי הבישול הקומפקטי הזה מכיל את כל שאתם צריכים לארוחה באריזה חכמה וחסכונית במקום. בנוסף, הוא מתפאר בפטנט חדשני SLIP-RESISTENT המסוגל להחזיק בזווית של עד 40 מעלות את הסיר מבלי שיחליק מהכירה, פטנט VORTEX החוסך אנרגיה ומגדיל את שטח הלהבה ב-32% וציפוי קרמי פנימי.

10. דגמ”ח מטיילים GoNature GOBI

דגמ"ח מטיילים GoNature GOBI לשביל ישראל

גובי הוא מכנס דגמ״ח למטיילים הקיים הן בגזרה לגברים והן בגזרה לנשים.

עשוי מבד Nylon 100% אשר ארוג בטכנולוגיתRipStop  המסייעת במניעת קרעים.

דוחה לכלוך, ובעל כושר ייבוש מהיר המסייע לכבס בזריזות בנקודות העצירה.
בעל פונקציית הגנה 30UPF  מפני השמש הקופחת בשעות החמות של היום, קל משקל, מנדף ומתאים במיוחד לאקלים הישראלי.

בנוסף לחגורת מטיילים פנימית מובנית, המכנס כולל גם רוכסנים מעל קו הברך שמאפשרים לכם לבחור בין מכנס ארוך או קצר לפי מזג האוויר או תוואי השטח, מה שהופך אותו לפריט ורסטילי.

לעמוד המוצר של מכנס ארוך/קצר GOBI לגברים · לעמוד המוצר של מכנס דגמ״ח ארוך/קצר GOBI לנשים

למגוון ביגוד מטיילים חכם

הצטיידו נכון ותהנו מהשביל!

 אריזה קומפקטית + משקל קל + ציוד אמין ונוח = זמן איכות על השביל.

Test1 דילוג לתוכן