המדריך לשינה טובה בשטח חלק ג’ או איך בוחרים אוהל

החילזון סוחב איתו את ביתו לכל מקום, כך הוא יכול להרגיש מוגן בכל סביבה ובכל מזג אויר.
בדיוק כמו עם האוהלים שלנו!

האוהל הוא הבית שלנו בטבע וכך בדיוק אנחנו צריכים להתייחס אליו כאשר אנחנו הולכים לבחור אוהל.
בחירת אוהל היא אחת ההחלטות החשובות והמרכזיות בהצטיידות לטיול. אין זה משנה אם אתם רק מתכוונים לישון בו את הלילה ולפרקו בבוקר או אם הוא אוהל קמפינג המיועד לשהייה קבועה של כמה ימים. אוהל נוח ועמיד שמתאים בדיוק לצרכים שלנו יעזור לנו להגשים את כל החווית להן קיווינו ולספק לנו זיכרונות בלתי נשכחים מהטיול.

השוק מוצף במגוון ענק של אוהלים למכירה. אז איך בוחרים אוהל? האם אוהל יקר יותר הוא בהכרח טוב יותר?, מה ההבדל בין אוהל 3 עונות לאוהל 4 עונות? אוהל איגלו או אולי אוהל קאבין?
בין אם אתם יוצאים לעשות את “שביל ישראל”, מתכוננים לחוויה משפחתית בטבע, או סתם לילה רומנטי תחת כיפת השמיים, הנה כמה פרטים שחשוב לקחת בחשבון.
כשהולכים לבדוק אוהלים למכירה, הדבר הראשון שחשוב להגדיר הוא מה היעוד של האוהל או במילים אחרות איזה אופי יש לטיול שלי?
האם מדובר בטיולי קמפינג, ג’יפאים או טיול תרמילאים בו צריך לשאת את כל הציוד על הגב במהלך היום?
כמה אנשים צריך האוהל לאכלס ובאיזה תנאי מזג אויר מתקיים הטיול? האם רק לקמפינג קייצי בארץ או אולי לטיול מוצ’ילרים בדרום אמריקה?
הנה כמה מושגים שיעשו לכם סדר:

אקלים

בין הפרמטרים שצריך לבדוק כאשר ניגשים לקניית אוהל נמצא סעיף ה”עונות”. סעיף זה מתייחס לאקלים שבו תקימו את האוהל שלכם. האוהלים השכיחים ביותר הם אוהל 2 עונות, אוהל 3 עונות ואוהל 4 עונות.

  • אוהל 2 עונות: מתייחס לקיץ ולאביב – אוהל לעונות יבשות וחמות, עמיד לטפטוף קל מאוד אך אינו אטום למים, לרוב מאוורר יותר ובעל הגנה מוגברת מהשמש.
  • אוהל 3 עונות: מתייחס לקיץ, אביב, וסתיו – ובנוסף לתכונות של אוהל 2 עונות, הוא משלב גם שכבת כיסוי נוספת המגנה מפני גשמים קלים ורוחות ובעל רצפה אטומה למים.
  • אוהל 4 עונות: מתייחס לקיץ, אביב, סתיו ובעיקר לחורף. האוהל מורכב מחומרים אשר יגנו עליכם בלילות מפני קור, גשמים כבדים, רוחות חזקות ואפילו שלג. אוהלים אלו אינם מיועדים לטיולים בארץ אלא יותר לטרקים במדינות קרות ובגבהים.

גודל

האוהלים השכיחים ביותר בשוק הם: אוהל 2 אנשים, אוהל 4 אנשים, אוהל 6 אנשים ואוהל 8 אנשים.
כאשר המספר הנקוב מתייחס לזוג מבוגרים + ילדים, לדוגמה: אוהל ל4 מתייחס לזוג מבוגרים ו2 ילדים, אוהל ל 8 אנשים מתייחס לזוג הורים ו6 ילדים וכן הלאה… כאשר מרחב השינה המוגדר לילד נמדד בכ- 50 ס”מ רוחב, ולמבוגר 60 ס”מ רוחב. ככלל ברזל רצוי תמיד לרכוש אוהל קצת יותר גדול ממספר הנפשות שמתוכננים ללון בו ובכך להבטיח לעצמכם שינה נוחה ומרווחת עם האפשרות גם להכניס את כל הציוד שלכם לתוך האוהל.
בנוסף לכמות המשתמשים הנקובה במפרט האוהל, חשוב תמיד להתייחס למידות האוהל. שכן המידות משתנות בין אוהל לאוהל ובין יצרן ליצרן.

סוגי אוהלים

אוהל איגלו

אוהלי “אמיגו” – סדרת אוהלי הבסיס של GoNature

אם אתם מחפשים אוהל קליל לעונות החמות סדרת אוהלי ה”אמיגו” של GoNature יכולה להתאים לכם. זוהי סדרה של אוהלי איגלו המצויינים כאוהל קמפינג, אוהל לים או אוהל פסטיבלים באקלים של קיץ ואביב.
אוהלים אלו תוכננו במיוחד לאקלים החם והלחות הגבוהה בישראל ולכן בעלי מספר מאפיינים יחודיים אשר יקלו עליכם בחום הקיץ:
האוהלים מצופים חומר כסוף אשר מבודד את האוהל מקרני השמש ומחזיר את הקרניים החוצה בדומה לצבע מטאלי של רכב. תכונה המאפשרת גם שמירה מקרני ה-UV וגם שבירה של קרני השמש אשר מתבטאת בכך שהאוהל יהיה פחות חם ופחות פגיע לאקלים.
הם מאווררים מאוד, מאובזרים ב-2 או 3 פתחים לאוהל (תלוי בדגם), בעלי דלת עם מפתח רחב מאוד וגם אוורור עליון בכיפת האוהל, כך שכל בריזה שעוברת נתפסת בכיפת האוהל ומאפשרת עדיין סירקולציה של אוויר גם בזמן השינה באוהל כאשר החלונות והדלתות סגורים. פתח עליון זה גם מונע לחות שנוצרת על דפנות האוהל, להבדיל מהאוהלים המשווקים בעיקר לקהל היעד האירופאי או האמריקאי שהם אטומים יותר ולכן “מזיעים” יותר מטל בקירות האוהל הפנימיים בשעות השחרית.
גם בעניין הזוחלים והחרקים אתם מוגנים: אוהלי אמיגו מאובזרים ברשתות Supefine שהן הרשתות הטובות ביותר בשוק, בעלות שכבה כפולה בצפיפות גבוהה מאוד בכדי להגן עליכם אפילו מפני החרקים הקטנים ביותר.
בסיס האוהל בנוי בצורת “אמבטיה”, כלומר, שולי האוהל התחתונים עולים כ-10 ס”מ מעל גובה הקרקע דבר המאפשר הגנה יחסית מפני רטיבות, חול, אבק, חרקים וזוחלים.
מעבר למאפייני הקיץ הייחודיים, אוהלי ה”אמיגו” מצופים בציפוי PU 800 מ”מ שהוא ציפוי עמיד יותר מהציפויים הקיימים בשוק בקטגורית אוהלי הקיץ ולכן יכול להתאים גם במזג אוויר של גשמים קלים.
סדרת אוהלי “אמיגו” מגיעים בגדלים של אוהל 2 אנשים, אוהל 4 אנשים, אוהל 6 אנשים ואוהל ל-8 אנשים.
אוהל איגלו מסדרת “אמיגו” של GoNature היא בחירה מצויינת לכל מי שמטייל בעונות החמות ומחפש אוהל טוב במחיר שווה לכל כיס.
לצפייה באוהלי אמיגו

אוהלי 4Wind

אוהל איגלו “4Wind” של GoNature תתאים לכל מי שמוכן להשקיע תוספת קטנה בתקציב שלו בעבור תוספת משמעותית בנוחות.

אוהל איגלו 4wind בנוי עם אותם מאפיינים איכותיים של אוהלי “אמיגו” ובנוסף, משודרג לנוחיותכם:
הוא גדול יותר הן בגובה והן בשטח הרצפה ומאובזר בשני פתחים גדולים ליציאה וכניסה, דבר המשדרג את איכות האוורור באוהל, מאפשר שליטה מודולרית באוורור וגם מקל על הלנים כאשר כל אחד יכול לצאת מהצד שלו במידת הצורך בלילה ולא לעבור מעל חבריו לאוהל.
אוהל GoNature  “4wind ” מגיעים בגודל של אוהל  4 אנשים.

לצפייה באוהלי 4Wind

אוהל איגלו “One Touch”

בסדרת אוהלי האיגלו One Touch של GoNature תוכלו למצוא שילוב מנצח של איכות ונוחות.

 

אוהלים אלו מחזיקים לזכותם את אותם מאפיינים איכותיים של האוהלים שפירטנו עליהם קודם לכן:

  • מאווררים מאוד בעלי פתחי אוויר גדולים ומרושתים, בעלי פתח אוורור עליון, רצפה במבנה “אמבטיה” למניעת כניסת חרקים, זוחלים ולכלוך
  • אריגים עמידים מאוד ודוחי מים
  • שלד חזק מאוד בזכות מוטות פיברגלס מלא בין 7.9 ל-9.5 מ”מ (תלוי בדגם) ומבנה האיגלו המושתת על קשתות (הצורה היציבה והחזקה ביותר בארכיטקטורה)
  • בנוסף לכל אלו, אוהל ה-One Touch הוא אוהל בן רגע המצוייד במנגנון פתיחה מהירה המאפשר הקמת אוהל קמפינג ענק ומרווח בזמן הרכבה של 3 דקות בלבד! ללא טרחה וללא התעסקות מיותרת, תוכלו לנצל את זמן האיכות שלכם בטבע בצורה אידאלית.

אוהל פתיחה מהירה “One Touch” של GoNature ואוהלי פתיחה מהירה בכלל, גדולים וכבדים יותר באריזתם ולכן מתאימים כאוהל קמפינג לנשיאה ברכב ולא כאוהלי טרקים לטיולים רגליים.
אוהלי “One Touch” מגיעים בגדלים של אוהל 4 אנשים, ואוהל 6 אנשים.
לצפייה באוהלי איגלו One Touch

ועוד אוהל בן רגע – אוהלי “Cabin”.

Rapid Cabin / Villa

אוהלים אלו הם למעשה הדור החדש של אוהלי הבן רגע, בסדרת האוהלים החדשנית הזאת תוכלו למצוא את האוהל האולטימטיבי לקמפינג המשפחתי שלכם, עם כל הפינוקים!

האוהל הע-נ-ק הזה (מגיע לגודל שטח רצפה של 390 ס”מ על 272 ס”מ ומעל ל-2 מטר גובה) יכיל בנוחות את כל המשפחה ואת הציוד שלכם, בניגוד לאוהל איגלו, מבנה הקאבין מאפשר תקרה גבוהה מאוד לכל אורך גג האוהל כך שאין צורך עוד להשתופף ולהתכופף.
מערכת “strech me” חדשנית בתחתית כל מוט, מאפשרת מתיחה ייצוב וחיזוק של האוהל כולו בצורה פשוטה ומהירה.
מתוכנן לשימוש כאוהל 3 עונות ומצוייד בתפרים מולחמים ואריגים אטומים למים (עד 1500 מ”מ) הוא ישמור עליכם יבשים מפני גשמי הסתיו ומאווררים בימי הקיץ הלוהטים. וכל זה בזמן הרכבה של 3 דקות בלבד.

האוהל מרווח ומאוורר במיוחד, עם חלונות היקפיים ותקרת רשת מחופה. לנוחיותכם דאגנו גם לשטיח כניסה בכדי לשמור על האוהל נקי, וווי תליה בתקרת האוהל לשמור על הארגון והסדר.
אז מה עוד צריך?!… משהו שיעסיק את הילדים?
אפילו לזה דאגנו! בחלקו הפנימי של קירות האוהל מודפסות דוגמאות של צלליות ידיים שבעזרת פנס יוצרת הפעלת ערב מקסימה וייחודית לקמפינג שתעצים את חוויית לינת השטח לכל המשפחה.
אוהלי “rapid villa” מגיעים בגדלים של אוהל 6 אנשים ואוהל ל-8 אנשים.
אוהלי “rapid cabin” מגיעים בגדלים של אוהל  4 אנשים, אוהל 6 אנשים ואוהל ל-8 אנשים.

לצפייה באוהלי Rapid Cabin / Villa

אוהלים מקצועיים

אוהלים מקצועיים הם אוהלים שאנו מייעדים לסחיבה על הגב ולאקלים של בין 3 ל-4 עונות, כלומר אוהלים שמתאימים גם לחום גם לגשם וגם לחורף קיצוני של שלג וסערה עם דגש על חומרים קלים להקלה על הסחיבה.

אוהלי Star Light

סדרת אוהלי ה- Star Light היא סדרה שתוכננה בדיוק לשם כך.

באוהלי Star Light ניתן למצוא את כל מה שתרמילאי מחפש באוהל.
לימים חמים האוהל מאפשר אוורור מקסימלי בזכות 2 פתחי יציאה / כניסה רחבים מרושתים ברשתות Super fine איכותיות, אטומות לכל חרק. חלקו הפנימי של האוהל הוא למעשה כילה מאווררת ולכן אין הצטברות של לחות בתוך האוהל גם כאשר הוא סגור. בכיפת האוהל ישנם שני כונסי אוויר המייצרים סירקולציה של אוויר וניתנים לפתיחה ולסגירה לפי הצורך.
למזג אוויר חורפי האוהל מצויד בכיסוי ורצפה בעלי אטימות גבוהה במיוחד למים (5,000 מ”מ) ובתפרים מולחמים. האוהל תוכנן לשהייה ממושכת בשטח, כלומר, אם תפסה אותנו סערה והגשם לא מפסיק לרדת, אוהל זה ייתן לנו מענה מקיף עד חלוף הסערה: כיסוי האוהל תוכנן עם מרפסות צד שתחתן ניתן לבשל ולאפסן ציוד ללא חשש לרטיבות.
מוטות אלומיניום 8.5 מ”מ תורמים למשקלו הנמוך של האוהל ומקלים על התרמילאי בסחיבה מבלי להתפשר על חוזק ויציבות השלד.
האוהל נארז במארז חכם וקל משקל.
בדגם Star Light 2, משקלו של האוהל הוא 2.4 ק”ג בלבד ובדגם 3, 4 אנשים ניתן להפריד בצורה חכמה בין חלקי האוהל על מנת לאפשר לכל אחד מהמטיילים לשאת חלק אחר של האוהל ולהתחלק במשקל האוהל ובעומס הסחיבה.
לצפייה באוהלי Star Light

אוהלי גג

אוהל גג הוא אוהל המחובר באופן קבוע לגגון הרכב ומאפשר פתיחה וסגירה נוחה ומהירה, והוא מהווה תוספת משלימה לחווית השטח של ג’יפאים בעיקר.

אוהל גג בלחיצת כפתור Pathfinder

אוהל זה מהווה את חוויית השטח הנוחה והמפנקת ביותר לכל ג’יפאי. כל שצריך לעשות כאשר מגיעים לאזור הלינה הוא ללחוץ על כפתור ותוך 3 דקות האוהל נפתח מעצמו. אין צורך ליישר את הקרקע, אין צורך לפרוש מזרונים, כל שנותר לכם לעשות הוא רק לטפס לאוהל לשים ראש ולהירדם.
לאוהל 4 כיווני אוויר: פתח כניסה + 3 חלונות ענק מרושתים ומאווררים, מזרון גומאוויר 8 ס”מ בצפיפות גבוהה עם ציפוי כותנה הניתן להסרה לצורך כביסה.
בד חיצוני מאוד חזק ועמיד לבלאי ולגשם – 210D rip-stop, oxford PU coating 2,000 MM.
תפרים מולחמים, כיסוי שימשונית משוריינת להגנה בנסיעה ובאחסון. סולם שלבים טלסקופי ושני כיסי צד חיצוניים גדולים עמידים למים ומאווררים לנעליים וגרביים.
מסגרת אלומיניום הקלה ביותר ועמידה לרוחות של עד 100 קמ”ש
הרכבה של 8 ברגים בלבד הופכת אוהל זה לקל נוח במיוחד להרכבה ופרוק על כל רכב בעל גגון רוכבי.

אוהל זה אידיאלי גם עבור אנשים העוסקים בצפרות. בעזרת האוהל הזה יוכלו לשהוות זמן רב באותו המקום עם תצפית גבוהה ו-4 כיווני אוויר גדולים המאפשרים צילום נוח של 360 מעלות, גבוהים מהקרקע ומוגנים מן הסביבה.
האוהל מתאים לזוג + ילד.
אורך: 225 ס”מ, רוחב: 130 ס”מ, גובה 100 ס”מ

לצפייה באוהל גג Pathfinder

לסיכום

כאשר בוחרים אוהל חשוב להגדיר לעצמינו שלושה משתנים מובילים: יעוד, אקלים ומספר נפשות. לאחר שהגדרנו לעצמינו מהם הצרכים שלנו ניתן לצמצם את האפשרויות המוצעות בחנויות לפי תקציב וטווחי מחירים.

חשוב לזכור שבלינת שטח, שינה טובה תשפיע ישירות על הצלחתו של היום למחרת וכי שינה טובה באמת, תלויה בשלושה מרכיבים: מזרון השטח שלי, שק השינה שלי והאוהל שלי.

היכנסו למאמרים הבאים ותוכלו לאסוף טיפים יעילים לגבי איך לבחור מזרן שטח ואיך לבחור שק שינה.

ובינתיים… שיהיה לכם טיול מהנה ולילה טוב..

Test1 דילוג לתוכן