איך מתמודדים עם הקור – חלק ב’ גרבי מטיילים, כפפות, כובעי חורף ועוד…

כל שנה בחודשי יולי אוגוסט אנו ממתינים בערגה, מיוזעים ומתנשפים, לחורף שכבר יגיע. ובספטמבר כשהימים עוד חמים ויבשים והחורף ממאן לבוא, נדמה שאולי כבר לא יגיע לעולם. אבל בסוף הוא מגיע, לפעמים הוא מגיע אלינו בסוף אוקטובר, לפעמים בנובמבר, אך למרות שחיכינו וציפינו כל כך לבואו, תמיד איכשהו נדמה כי תפס אותנו לא לגמרי מוכנים. ופתאום נהיה לנו קררררר….
במאמר הקודם דיברנו על פתרונות לבוש למטייל בחורף ועל עיקרון הלבוש התלת שכבתי.
במאמר זה נדבר על “איך לסגור קצוות”. קצוות הגוף שלנו: אצבעות הידיים, כפות הרגליים, אוזניים וראש, הם האזורים הראשונים שבהם אנו חשים את הקור, לכן חשוב מאוד להצטייד בלבוש המתאים ולהגן עליהם.
ריכזנו עבורכם כל המידע הנחוץ על אביזרי לבוש לחורף “מכף-רגל עד ראש”:

גרבי מטיילים

גרבי מטיילים טובות לחורף צריכות למלא מספר תפקידים: שמירת חום באזור כף הרגל, נידוף זיעה ושמירה על כפות הרגליים משפשופים ויבלות.
עולם גרבי המטיילים הוא עולם רחב ובו מגוון דגמים.
ניתן לחלק גרבי מטיילים לשלושה סוגים לפי סוג הפעילות בשטח ומזג האוויר:

  1. Light weight  – גרביים דקים ומאווררים המתאימים בעיקר לטיולי קיץ.
  2. Medium weight – גרביים מרופדים לטרקים ומזג אוויר משתנה, בעובי בינוני.
  3. Heavy weight – גרביים עבים לפעילות ממושכת אך לא מאומצת ולתנאי קור כבד.

גרבי מטיילים מקטגורית Medium weight מצוינות לרוב סוגי הפעילויות בחורף, לכן GoNature מחזיקה במגוון דגמים של גרבי מטיילים בקטגוריה זו:
גרבי Merino Midweight Hiker מצוינות לפעילות פיזית ממושכת כמו טרקים בתנאי קור. הן בעלות ריפוד בעובי בינוני המאפשר שמירה על הרגל משפשופים ויבלות באזורי הלחץ ובעלות אזורי נידוף, ולכן עדיין נושמות ואלסטיות מספיק בכדי לשמור על נוחות בעת מאמץ.

הן מורכבות מכ-50% צמר מרינו המבטיח שמירה יעילה על חום, לצד איכות “נשימה” מצוינת הדואגת להרחקת הזיעה מכף הרגל.
כבש המרינו הוא אחד הזנים הקשוחים בעולם. שלא כמו כבשים רגילות, בגלל ההנדסה הטבעית המדהימה שלו, המרינו בנוי כדי לשרוד את הקיץ הלוהט והחורפים הקפואים של ההרים הדרומיים של ניו זילנד.

צמר המרינו מווסת את טמפרטורת הגוף על ידי ספיגת הלחות לתוך הסיב והרחקתו מהעור, תכונה המאפשרת לו לשמור על טמפרטורת גוף קרירה גם ב-30°C בקיץ.
בחורף, המרינו מגדל שכבה נוספת של צמר מעל שכבת הבסיס שלו. לצמר הייחודי של המרינו יכולות ללכוד כמות גדולה של אויר חם בתוכו ולהגן עליו מפני טמפרטורות שעשויות לצלול עד 10°C-.
כמו כן, צמר המרינו ידוע כרך קל ונעים בהרבה בהשוואה לזנים אחרים. תכונות אלה הן שהופכות אותו למתאים כל כך לפעילות מאומצת באזורים קרים והופכות אותו לצמר המבוקש ביותר בעולם.

גרב צמר מרינו של GoNature
גרב צמר מרינו של GoNature

גרבי Snow Sport הן גרביים ייעודיות לספורט חורף, בעלות הגנות מרופדות ייחודיות באזורי הלחץ שיוצרים מגפי הסקי והסנובורד על הרגל, עם יכולת מעולה להולכת זיעה והרחקת הלחות מהגוף. גרביים אלו מורכבות מכמעט 40% צמר מרינו על מנת לווסת בצורה טבעית את שמירת חום הרגל באזורי שלג ועדיין לאפשר נידוף זיעה ולחות מכף הרגל.

גרב סקי / סנובורד צמר מרינו של GoNature
גרב סקי / סנובורד צמר מרינו של GoNature

גם לנמנעים ממוצרים המורכבים מחומרים מן החי יש ב- GoNature פתרונות!

טכנולוגיית THERMOLITE® CORE היא טכנולוגיה המתוכננת לשמור על חום גופו של המשתמש באמצעות חומרים סינטטיים קלי משקל, המציעים בידוד פונקציונלי בעל עמידות מצוינת ובכך מסייעים בביצועים גבוהים בכל סוגי הפעילויות.

גרב THERMOLITE של GoNature
גרב THERMOLITE של GoNature

ניתן למצוא ב-GoNature גם דגמים המיועדים לעולם הטקטי (חיילים ושרותי ביטחון) בצבע אפור חלק ובגובה ברך, המתאים לנעלים צבאיות.

גרב PATHFINDER THERMOLITE של GoNature
גרב PATHFINDER THERMOLITE של GoNature
גרב צמר מרינו PATHFINDER של GoNature
גרב צמר מרינו PATHFINDER של GoNature

כל גרבי ה-medium weight של GoNature פותחו בקפידה לטובת ענף המטיילים והן בעלות תכונות ייחודיות לשמירה על כף הרגל ולנוחות מירבית:

כל גרבי ה- medium weight של GoNature פותחו בקפידה לטובת ענף המטיילים והן בעלות תכונות ייחודיות לשמירה על כף הרגל ולנוחות מירבית

אם אתם מתכוננים לפעילות אורבנית באזור קר מאוד ומאומצת פחות מטרק או פעילות ספורטיבית, אולי עדיף לכם לבדוק גרביים בקטגורית heavy weight :

גרב מטיילים Mega Heat פותחה במיוחד מסיבי Soft Acrylic – סיבים אקריליים וארוכים המאפשרים גרב עבה ונוחה, הכולא אוויר חם בתוך הסיבים וכך יוצרת בידוד בדרגה גבוהה למזג אוויר קר מאוד. לסיבי Soft Acrylic יכולת הולכת זיעה מצוינת, המרחיקה את הלחות מהרגל אל עבר חוץ הגרב ומאפשרת נידוף.
תכונות אלה הופכות את גרבי ה- “Mega Heat“ לגרביים האידיאליות לכל פעילות אורבנית בתנאי קור.
בנוסף, גרבי ה- “Mega Heat“, אינן מורכבות מחומרים מן החי.

גרב MEGAHEAT של GoNature
גרב MEGAHEAT של GoNature

לכל גרבי המטיילים של GoNature

כפפות

כמו בגרביים, גם כפות הידיים שלנו זקוקות להגנה מהקור. גם כאן, כאשר בוחרים כפפות חשוב, מאוד להתייחס לאטימות מרוח, בידוד מקור וגם לנושא המידה.

בדומה לבחירת מעיל, גם כאן, אם המידה קטנה מידי הרי שהיא תגביל את תנועתכם ואילו מידה גדולה מידי, תגרום לכפפה לאבד מכושר החימום שלה, שכן, אוויר קר חודר בין כפפה ליד ורמת הבידוד נפגמת. לכן, אם הכפפות מגיעות רק במידה אחת (one size), זוהי אינדיקציה לכך שיתכן וכפפות אלו לא מקצועיות מספיק ואולי כדאי לבדוק אלטרנטיבה אחרת.

דבר נוסף, מכיוון שהרוב הגדול של הטלפונים החכמים היום פועלים באמצעות מסך מגע, כדאי לבחור כפפות שיש להן תכונת “touch” המאפשרת לנו לתפעל את הסמארטפון מבלי להסיר את הכפפות.

כפפות טאצ SNOW FOX GLOVES של GoNature
כפפות טאצ SNOW FOX GLOVES של GoNature

לכל הכפפות של GoNature

צוואר

מזג האוויר עשוי להשתנות מספר פעמים לאורך הטיול ולכן מומלץ לבחור פריטים שישרתו אתכם בצורה מודולרית. חם צוואר עדיף על צעיף רגיל, מכיוון שאפשר ללבוש אותו בדרכים שונות ומגוונות ולהתאים אותו לצרכים שלכם: סביב לצוואר ומעל הפה, על הראש או מעל האוזניים או פשוט כצעיף רגיל.

חם צוואר WIND STOPS של GoNature
חם צוואר WIND STOPS של GoNature

כובעים

כובע חם חשוב מאוד לצורך שמירה על חום הראש והאוזניים, חשיפה לאוויר קר יכולה לגרום לתחושת כאב בעור התוף. לכן אפילו אם למעיל שלכם יש כובע ברדס מובנה, מומלץ לחבוש תחתיו גם כובע צמר אשר יושב צמוד יותר ומגן על האוזניים והקרקפת שלנו בצורה אפקטיבית מהקור והרוח.
לשמחתנו יש במחלקה הזו מגוון אפשרויות יעילות וגם אופנתיות שיכולות לתת את המענה.

כובע נשים צמר מרינו כובע צמר מרינו עם הגנת פליס פנימית לתחושה נעימה והגברת הבידוד +פונפון דמוי פרווה של GoNature
כובע נשים צמר מרינו כובע צמר מרינו עם הגנת פליס פנימית לתחושה נעימה והגברת הבידוד +פונפון דמוי פרווה של GoNature
כובע צמר מרינו כובע צמר מרינו עם הגנת פליס פנימית לתחושה נעימה והגברת הבידוד של GoNature
כובע צמר מרינו כובע צמר מרינו עם הגנת פליס פנימית לתחושה נעימה והגברת הבידוד של GoNature
כובע צמר סינטטי VEGAN- כובע צמר טבעוני, המורכב מסיבים סינטטיים רכים וגמישים עם הגנת פליס פנימית לתחושה נעימה והגברת הבידוד
כובע צמר סינטטי VEGAN- כובע צמר טבעוני, המורכב מסיבים סינטטיים רכים וגמישים עם הגנת פליס פנימית לתחושה נעימה והגברת הבידוד

אם אתם מכירים את עצמכם כרגישים ביותר לקור או שאתם מכינים את עצמכם לפעילות בקור קיצוני ורוח עזה כמו סקי או פעילות מבצעית, יתכן שעליכם לשקול כובע המגן לא רק על הקרקפת והאוזניים אלא גם על הצוואר והפנים. כובע Balaklava הוא פתרון מצוין. הוא בעל ציפוי בד גמיש המגן בפני רוח על אזורים פגיעים, להגנה מפני מגוון יסודות הטבע. הוא דואג לחום והגנה על הפנים, האף, הפה והצוואר תוך שמירה על יכולת הנשימה, הוא קל משקל ומתאים בנוחות מתחת לקסדה.

כובע פנים Balaklava של GoNature
כובע פנים Balaklava של GoNature

זהו! עכשיו כשאתם מצוידים מכף רגל ועד ראש, אתם מוכנים לצאת אל טיול החורף שלכם בנוחות ובבטחה, כי עם ציוד מתאים אפשר להרגיש חמים ונעים גם כאשר הטמפרטורה צונחת.
ושיהיה לכולנו חורף חם.

Test1 דילוג לתוכן