תרמיל טטונקה מסדרת יוקון

תרמיל טטונקה מסדרת יוקון

אם החלטתם ללכת את השביל, תגלו במהרה כי תרמיל טרקים הידוע בכינויו גם כמוצ’ילה הוא אחד הפריטים החיוניים והחשובים ביותר כשיוצאים לדרך. “שביליסט” אשר הולך את השביל במלואו בצורה רציפה, סוחב על גבו בממוצע כ-15 ק”ג לאורך כ- 1,030 ק”מ מדן ועד אילת (או מאילת ועד דן, תלוי בעונה).

טרקים ארוכים מביאים לנפשנו שמחה ושלווה, אך ישנם המון פריטים חיוניים שעלינו לשאת בכדי להפוך את הטיול שלנו לנוח. כשאתם על השביל, התרמיל הוא הבית שלכם על הגב, הוא צריך להכיל בנוחות את כל הציוד החיוני לכם, להיות נגיש בתכנון שלו, אמין באיכות שלו ואולי החשוב מכל, נוח לנשיאה לאורך זמן.

הרשו לנו להציג בפניכם את ההמלצה שלנו לתרמיל טרקים מנצח על השביל:

תרמילי TATONKA מסדרת יוקון

בדומה למוצרים שאנו מפתחים עבור לקוחותינו, אנחנו דואגים שגם המוצרים שאנו מייבאים עבורכם מחברות שונות בעולם, יהיו באיכות הגבוהה ביותר שניתן למצוא בתחום, מפותחים בעזרת חומרים בטכנולוגיות המתקדמות ביותר וכחלק מתהליך ארוך של חשיבה, חדשנות, פיתוח, ניסוי וטעייה, המובילים למוצרים ברמה הגבוהה ביותר לטובת נוחות המשתמש.

לכן מצאנו בחברת Tatonka שותפים אידיאלים למסע שלנו.

כבר מהלוגו של חברת טטונקה יכולנו לזהות קווי דמיון בינינו, גם הם בחרו להם בעל חיים מן הטבע אשר איתו הם מזדהים ורואים בו ייצוג נאות לחזון וערכי החברה. הביזון – סמל של טבע, חופש, מרחבים וכוח. חיית עדר בעלת נחישות ורצון משל עצמה. מאפיינים שבעלי החברה מעידים כי הם מזדהים איתם, וניתן לזהות אותם גם במוצרי החברה, שכן, כל מוצר הוא שילוב של ניסיון רב שנים והבנה עמוקה של הצרכים בשטח, עם חדשנות, נוחות ודיוק קפדני. שואפים למצוינות ומתעקשים תמיד על החומרים האיכותיים ביותר והביצוע הטוב ביותר.

התרמיל לטרקים ולתרמילאים מסדרת יוקון של טטונקה מגיע ב-4 גדלים שונים:

  1. 75+10 ליטר
  2. 70+10 ליטר
  3. 60+10 ליטר
  4. 50+10 ליטר

בחירת גודל התרמיל תלויה הרבה בהרגלי המשתמש. מטייל אשר זקוק לפריטים רבים בכדי להרגיש בנוח ובנוסף גם מטייל בגפו ואינו יכול לחלוק את סחיבת הציוד עם מטיילים שותפים (אוכל, כלי בישול, אוהל וכו’..) יזדקק לתרמיל בעל נפח גדול יחסית, לעומת מטייל אשר מסתפק במועט ומטייל עם שותפים אשר יכול להרשות לעצמו תרמיל בנפח קטן יותר.

ככלל ברזל כאשר אורזים לשביל ישראל, רצוי להסתפק במועט ולארוז רק את הפריטים החיוניים ביותר, שכן, כל פריט שתבחרו לקחת, תרגישו את משקלו על גבכם. מכירים את זה שלא משנה כמה ארונות יש לכם בבית, כולם תמיד יהיו מלאים? בתרמילים המצב הוא דומה, לא משנה איזה נפח תרמיל בחרתם סיכויים גבוהים שתמיד יהיה מלא. לכן חשוב קודם כל לחשב את הגודל שיתאים לכם בדיוק ולטייל עם התרמיל המתאים, ולא לרכוש תרמיל גדול יותר בנפח, בהנחה שאולי הנפח הנוסף ישמש אתכם בעתיד בטיול אחר.

כל תרמילי “יוקון” כוללים הגדלת נפח של 10 ליטר. ה+ הזה, מייצג את יריעת הבד בצורת שק, הנמצאת בפתחו העליון של התרמיל, ממש מתחת ל”ראש” התרמיל אשר מתכוונן לנפחו וסוגר את התרמיל מלמעלה. את יריעת הבד הזו ניתן לצמצם או להאריך לטובת עוד 10 ל’ בנפח התרמיל, בהתאם לצרכיו של המטייל.

לצורך הסקירה נתמקד בתרמיל 70+10 ל’ ו60+10 ל’, הנפחים השכיחים ביותר בקרב “שביליסטים”.

דגמים אלו בעלי כושר נשיאה של 25 ק”ג (מתוכם משקל תרמיל של  2.4 – 2.6 ק”ג בלבד).

נוחות מעל הכל!

לסדרת יוקון מבית טטונקה מערכת נשיאה בעלת ביצועים גבוהים והתאמה נוחה במיוחד. מערכת הגב V2 מתוכננת לעומסים של יותר מ -25 קילו ומעבירה בצורה מעולה את משקל התכולה לחגורת המותן להקלה יעילה על הכתפיים. בזכות מנגנון כוונון במערכת הגב, ניתן גם להתאים את התרמיל בצורה מושלמת לאורך הגב שלך בזריזות וביעילות.

מנגנון כוונון במערכת הגב המאפשר התאמה לאורך הגב של המטייל
מנגנון כוונון במערכת הגב המאפשר התאמה לאורך הגב של המטייל

בנוסף, יוקון 60+10 ל’ מגיע גם בדגם מיוחד לנשים בעל אורך גב קצר יותר ורצועות כתפיים מיוחדות המיועדות לגוף הנשי.

מערכת הנשיאה המוכחת של V2 הפכה לקלה עוד יותר הודות לשימוש בחומרים חדשים.

V2-SYSTEM

מערכת נשיאה מתכווננת לעומסים בינוניים עד כבדים:

מערכת הנשיאה V2 מתבססת על שלד תמיכה חבוי – 2 לוחות PE המחוזקים לשני מוטות אלומיניום חלול (1) כמעט מקבילים, בתוספת שני מוטות פיברגלס קצרים לתמיכה נוספת מהווים את היחידה הסטטית המרכזית. שני המוטות הקצרים (2) מובילים ממרכז הגב, אל מרכז כנפי חגורת המותן (4). הממדים והסידור של מוטות מחוזקים אלה מביאים לשילוב מצוין של העברת עומס יעילה וגמישות מערכת. חגורת מותן בעלת שלושה חלקים, מורכבת בצורה ארגונומית ממשטח מותני מרכזי (3) למניעת החלקה של התרמיל. המשטח המרכזי מעוצב בצורת חרוט על מנת להבטיח את המיקום האופטימלי והמגע בין התרמיל לגב המטייל. ובצידיו שני כנפי חגורת המותן (4) המחוזקת באמצעות לוח PE וניתנת להידוק בקלות באמצעות רצועות מותן מתכווננות, כך שעומס התכולה מועבר ביתר יעילות מהכתפיים לאזור האגן. ריפוד הגב (5) וחגורת המותן מורכבים ממספר שכבות ריפוד כשאר השכבות הקרובות יותר לגוף, רכות יותר ומתקשות ככל שמתקרבים לגוף התרמיל, דבר המאפשר לתרמיל לחבוק את הגוף בצורה מצויינת ולהבטיח נוחות. רצועות בקרת העומס (6), רצועות הכתף המעוצבות ארגונומית (7) ו”ראש” התרמיל (8) ניתנים גם הם לכוונון ומאפשרים למצוא את ההתאמה המושלמת. כל חלקי גב התרמיל הנושקים לגב המטייל, עשויים מאריגים נושמים ומנדפים.

ארגון

סדרת תרמילי יוקון של טטונקה מאפשרת קשת רחבה של אפשרויות לסידור וארגון הציוד:

התרמיל מורכב משני תאים מרכזיים.

התא הראשי של התרמיל נגיש, מהיר וקל לאריזה ולארגון הודות ל”פתיחת מזוודה” המתאפשרת ממרכז התרמיל, בעזרת רוכסנים דו-כיווניים.

אפשרות "לפתיחת מזוודה" בעזרת רוכסנים מאפשרת גישה נוחה לתא הראשי
אפשרות "לפתיחת מזוודה" בעזרת רוכסנים מאפשרת גישה נוחה לתא הראשי

בנוסף לגישה הקונבנסיונלית לתא מחלקו העליון של התרמיל.

גישה קונבנציונלית לתא מחלקו העליון של התרמיל
גישה קונבנציונלית לתא מחלקו העליון של התרמיל

התא הראשי והתחתון ניתנים לאיחוד או הפרדה, בזכות יריעת בד החוצצת ביו שני התאים בעזרת רוכסן.

התא הראשי והתחתון ניתנים לאיחוד או הפרדה, בזכות יריעת בד החוצצת ביו שני התאים בעזרת רוכסן.

ניתן לאחסן ציוד על לולאות, רצועות או במגוון הכיסים השונים:

לולאות להתקנים ואיבזורים בחזית התרמיל
לולאות להתקנים ואיבזורים בחזית התרמיל
תא נגיש ב"ראש" התרמיל עם מחזיק מפתחות
תא נגיש ב"ראש" התרמיל עם כיסוי גשם

תא נגיש ב”ראש” התרמיל עם מחזיק מפתחות וכיסוי גשם, המגן באופן אמין על התרמיל ותוכנו בימים סוערים.

תא יעודי נגיש לעזרה ראשונה
תא יעודי נגיש לעזרה ראשונה
כיס קדמי נגיש וגדול עם רוכסן לטובת שליפה מהירה של מפות סימון שבילים
כיס קדמי נגיש וגדול עם רוכסן לטובת שליפה מהירה של מפות סימון שבילים

כיסי צד עשויים חומר אלסטי

הכנה למערכת שתייה

ידית אחיזה מלפנים ומאחור
ידית אחיזה מלפנים ומאחור
התקנים לנשיאת מקלות הליכה
התקנים לנשיאת מקלות הליכה

ועוד…

לאחר ארגון הציוד בתרמיל, ניתן לצמצם את נפחו בעזרת רצועות כיווץ בצידיו של התרמיל ובחלקו התחתון.

רצועות הכיווץ בחלקו התחתון של התרמיל מחוברות מחזית התרמיל, דרך התחתית ועד לגב התרמיל, כך שניתן להיעזר גם בהן בכדי לחבר ציוד חיצוני כגון מזרן שטח או שק שינה.

אמינות ואיכות

חברת טטונקה ידועה במוצרים המורכבים מהחומרים האיכותיים ביותר בשוק וברמת גימור וביצוע קפדנית ביותר.

אלו מאפשרים לה לא רק לשמור על רמת סטנדרטים גבוה אלא גם להבטיח לכם מוצר יעיל ואיכותי שניתן לסמוך עליו לאורך כל 1000 הק”מ של השביל.

TEXTREME 6.6

 100%  פוליאסטר

100% פוליאסטר
100% פוליאסטר

חומר הפוליאסטר המחוספס הנרקם בחוטי 600Den הוא חזק, צבעוני ורבגוני. מצופה PU בכדי להשיג גימור עמיד בפני מזג האוויר.

RIP RIP

100% פוליאמיד

100% פוליאמיד
100% פוליאמיד

Ripstop הינה צורת אריגה, בה מחזקים את הבד ע”י חוטים חזקים או צפופים יותר, במרחקים קבועים היוצרים דוגמת ריבועים או מעוינים, כדי למנוע מקרע להתרחב. בדרך זו מוקנה לאריג עמידות גבוהה בפני שחיקה בקריעה ביחס לעובי. החומר אטום למים על ידי ציפוי PU ומשמש לתיקי גב.

T-SNOW CRUST

100% פוליאמיד

T-SNOW CRUST 100% פוליאמיד
T-SNOW CRUST 100% פוליאמיד

בד פוליאמיד קל משקל ועמיד מאוד בפני שחיקה עם דפוסים עדינים הדומים לגבישי שלג. הודות לציפוי PU בחלקו הפנימי של החומר, האריג עמיד למים.

CORDURA® 500 DEN

 100%  פוליאמיד

CORDURA® 500 DEN  100%  פוליאמיד
CORDURA® 500 DEN  100%  פוליאמיד

חלקו התחתון של התרמיל עשוי מבד CORDURA® המשתרע גם על הצדדים.

בדי CORDURA הקלאסיים מיוצרים מניילון 6.6 ב-500 Denier. המותג CORDURA® מספק בדים המוכרים בעמידותם לאורך זמן בפני קרעים ושפשופים והוא עמיד יותר מבדים אחרים. בד CORDURA® מציע חוזק וביצועים מעולים בפני שחיקה ביחס למשקלו והופך אותו לבחירה ראשונה עבור בדים עמידים.

רוכסני YKK מס’ 10 חזקים, דו כיווניים ובעלי הכנה למנעולים.

התרמילים בסדרת Yukon

לסיכום

ליוקון מבית טטונקה מערכת נשיאה בעלת ביצועים גבוהים והתאמה נוחה במיוחד. מערכת הגב V2 מיועדת לעומסים של יותר מ-25 קילו ומעבירה את משקל התכולה מהגב אל חגורת המותן בצורה מעולה, אשר מספק הקלה יעילה לכתפיים. ניתן גם לכוון את התרמיל כך שיתאים בצורה מושלמת לאורך הגב של המשתמש.

יוקון קל במיוחד לתרמיל בגודלו ומצויד בכל התכונות הדרושות בכדי להפוך אותו לתרמיל טרקים מושלם. פתיחת הגישה הקדמית הגדולה מאפשרת לך לארוז בנוחות את החפצים שלך ולהגיע אליהם כשאתה כבר על השביל. גם התא התחתון קל לגישה מבחוץ וכל הכיסים הקטנים מושלמים לאביזרים החשובים שלך.

נוחות בשימוש, ארגון וחלוקה חכמה, חומרי גלם איכותיים = זמן איכות בטבע.

1 thoughts on “תרמיל טטונקה מסדרת יוקון

  1. Pingback: 10 פריטים שאתם חייבים אתכם על שביל ישראל · גו נייצ'ר · GoNature

התגובות סגורות.

Test1 דילוג לתוכן